FYN-S1 Series
FYN-S1-R104
| Max torque | 10Nm(100kgfcm) |
| Reverse torque | 1.5Nm(15kgfcm) |
| Damping direction | Clockwise |
| Max angle | 130° |
| Operating temperature | -5 ~ 50°C |
| Weight | 220±10g |
| Body and cap material | Zinc die-cast (ZDC) |
| Rotating shaft material | Zinc die-cast (ZDC) |
| Oil type | Silicone oil |
FYN-S1-L104
| Max torque | 10Nm(100kgfcm) |
| Reverse torque | 1.5Nm(15kgfcm) |
| Damping direction | Counter-Clockwise |
| Max angle | 130° |
| Operating temperature | -5 ~ 50°C |
| Weight | 220±10g |
| Body and cap material | Zinc die-cast (ZDC) |
| Rotating shaft material | Zinc die-cast (ZDC) |
| Oil type | Silicone oil |